Before Header

ତୁମେ ୨୦୦୦ଟଙ୍କା ତୁମ ପାଖରେ ରଖ: କହ୍ନେୟା କୁମାର

0 128

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ । ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହ୍ନେୟା କୁମାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କୃଷ୍ଣ ଲୀଳା ବିଷୟରେ ଉଦାହରଣ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ‘କୃଷ୍ଣ କଂସଙ୍କୁ ବଦ୍ଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ କଂସ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ମାମୁଁ ଥିଲେ। ମୋର ନାମ ମଧ୍ୟ କହ୍ନେୟା.. ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମାମୁଙ୍କ ପୁଅ ବିଦେଶ ପଢିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ମୋତେ ମାମୁଁ ବିଷୟରେ ଗୋଟିଏ କଥା କହିବାକୁ ଦିଅ। ମୋର ନାମ କହ୍ନେୟା ଏବଂ କୃଷ୍ଣ କଂସଙ୍କୁ ବଦ୍ଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ କଂସ କୃଷ୍ଣଙ୍କର ମାମୁଁ ଥିଲେ। ମୁଁ ସେଥିପାଇଁ କହୁଛି କାରଣ ଆମ ଆଖି ଖୋଲିବା ଏବଂ ସତ୍ୟ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ’ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି କଲେଜ, ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କିମ୍ବା ହଷ୍ଟେଲ ନିର୍ମାଣ ହେବ ନାହିଁ ।

କାରଣ ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ପଢିବାକୁ ବିଦେଶ ଯିବେ, ତେବେ ଆଦିବାସୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ କଲେଜ କାହିଁକି ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। କହ୍ନେୟା କୁମାର ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ୨୦ବର୍ଷ ଧରି ସରକାର ଚଳାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ନିର୍ବାଚନକୁ ୨୦ମାସ ବାକି ରହିଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ‘ପ୍ରିୟ ଭଉଣୀ’ମାନଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ। କହିଲେ କି ଆମେ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବୁ। ତୁମେ ୨୦୦୦ଟଙ୍କା ତୁମ ପାଖରେ ରଖ, କେବଳ ଏତିକି କୁହ ଯେ ୩୫୦ସିଲିଣ୍ଡର ଏବେ ୧୪୦୦ଟଙ୍କାରେ କାହିଁକି ଦିଆଯାଉଛି। ଦୁଇମାସ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ମୋବାଇଲ ରିଚାର୍ଜ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.