Before Header

Breaking News

ବଡ଼ ଖବର ଏୟାରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୬୧୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଓରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୭୦୯ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମିଡ଼ିଆ ଡିଜିଟାଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୧୩୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଏହାସହ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ କେବୁଲ ନେଟୱାର୍କରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ବଡ଼ ଖବର ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ।
ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ।
ଏହା ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ସ୍ୟାଟେଲାଇଟ୍ ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଓଡ଼ିଶାରେ ଏକମାତ୍ର ନିରପେକ୍ଷ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଯଦି ଆପଣ ବଡ଼ ଖବର ଦେଖିପାରୁ ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଅପରେଟରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ଆଉ ବଡ଼ ଖବର ଦେବାକୁ ଦାବି କରନ୍ତୁ ।

କୋଭିଡ୍ ସମୟରେ ୪୦୦୦ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଛଟେଇ

0 456

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): କୋଭିଡ ସମୟରେ ୪୦୦୦ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମାନ୍ୟବର ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏକ ରିଟ ପିଟିସନର ଶୁଣାଣି କରି ଆଇ.ସି.ଟି. ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂଯୋଜକ ସଂଘ ,ଓଡିଶା ସପକ୍ଷରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ଅବମାନନା କରିବା ସହ ଛଟେଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇନାହାନ୍ତି। ପ୍ରତିବାଦ ସ୍ବରୂପ ଆଇ.ସି.ଟି. ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂଯୋଜକ ସଂଘ ,ଓଡିଶା ଏବଂ ଓଡିଶା ଅଭିଭାବକ ମହାସଂଘ ମିଳିତ ହୋଇ ଓସେପା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଗଣ ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାସ ଏବଂ ଓସେପା ଡ଼ାଇରେକ୍ଟର ଅନୁପମ ଶାହାଙ୍କୁ ଯେତେ ଫେରାଦ ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ କୌଣସି ସମାଧାନ ହୋଇନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ୪୦୦୦ ନିରୀହ ପରିବାର କଲବଲ ହେଉଥିବା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଯଦି ଆସନ୍ତା ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ନମିଳେ ତେବେ ୪୦୦୦ ଶିକ୍ଷକ ଓ ପରିବାର ଓସେପା ଗେଟ ତାଲା ପକାଇବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ବସିବେ। ଯାହାର ଦାୟୀ ସରକାର ହେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସଭାପତି ଦୀପିକା ମଞ୍ଜରୀ ମିଶ୍ର।

Leave A Reply

Your email address will not be published.