Before Header

ଘରେ ହିଁ ଠିକ କରିପାରିବେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡ, ଏହା ଅଟେ ସବୁଠାରୁ ସହଜ ଉପାୟ

0 31

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ଏବେ ଆପଣ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ ନିଜ ଘରେ ହିଁ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ, ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗର ଆବଶ୍ୟକ ଉପକରଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ସତର୍କତାର ସହିତ କାମ କରନ୍ତୁ, ଯେହେତୁ ଏହା ସାଧାରଣ କାମ ନୁହେଁ ଓ ଏହାକୁ କରିବା ପାଇଁ ଜ୍ଞାନ ଓ ଅଭିଜ୍ଞତାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଆମ ଜୀବନକୁ ଏକ ନୂଆ ଦିଗ ଦେଇଛି, ଓ ଏବେ ଆମେ ଏହା ବ୍ୟତିତ ଏକ ସେକେଣ୍ଡ ରହିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଆମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଖରାପ ହେବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଏହା ବଦଳରେ ନୂଆ ଫୋନର ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆପଣ ନିଜେ ଘରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରିପାରିବେ ।
ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଉପାୟ

ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ : ଇଂଟରନେଟ ରେ ଆପଣଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ବ୍ରାଣ୍ଡର ମଦରବୋର୍ଡ ରିପ୍ୟାର୍ରିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଟ୍ୟୁଟୋରିଆଲ ଭିଡ଼ିଓ ମିଳିବ । ଆପଣ ଏହାକୁ ଦେଖି ନିଜ ଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡକୁ ଠିକ ଭାବରେ ଖୋଲି ଜାଣି ପାରନ୍ତି ।

ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ ଉପକରଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ :
ମଦରବୋର୍ଡ ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ ପାଇଁ ସଠିକ ଉପକରଣର ବ୍ୟବହାର କରିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ଆପଣଙ୍କୁ ରାୟଟନ, ସଲ୍ଡରିଙ୍ଗ ଆଦିର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଜାଣିବାକୁ ହେବ ।

ଯାଂଚ କରନ୍ତୁ ଓ ପାୱାର ଅଫ କରନ୍ତୁ :
ମଦରବୋର୍ଡ ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ କି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ପାୱାର ଅଫ ହୋଇଛି । ନଚେତ ପାୱାର ଅଫ କରି ମଦରବୋର୍ଡ ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରନ୍ତୁ ।

ଧିରେ ଧିରେ ଓ ସତର୍କତାର ସହିତ କାମ କରନ୍ତୁ :
ମଦରବୋର୍ଡ ର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରିବା ସମୟରେ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ ଓ ଧିରେ ଧିରେ କାମ କରନ୍ତୁ । ସବୁବେଳେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ । ଧ୍ୟନ ରଖନ୍ତୁ, ସ୍ମାଟଫୋନର ମଦରବୋର୍ଡ ର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରିବା ସହଜ କାମ ନୁହେଁ ଓ ଏଥି ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଜ୍ଞାନ ଓ ଅଭିଜ୍ଞତାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସଂମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ସର୍ଭିସ ସେଣ୍ଟରର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ରିପ୍ୟାରିଙ୍ଗ କରି ପାରିବ ।

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.