Before Header

‘ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଲାଗୁ ହେଉ’

0 539

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜଧାନୀରେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରତ ବଡ଼ ଖବର ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସମିଟ । ଓଡ଼ିଶାର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଉପରେ ଯେଉଁ ଭଳି ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖ ଦାୟକ ଘଟଣା। ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯିଏ ସ୍ଵର ଉଠାଉଛି ତାକୁ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଠା ହେଉଛି। ଭିଏସଏସ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ନିନ୍ଦନୀୟ। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଉଛି। ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସାମ୍ବାଦିକ ମରଣନୀତି ଆପଣାଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ସମସ୍ତ ପୀଡ଼ିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସହ ଅଛି ଆଗକୁ ରହିବ। ଗଣମାଧ୍ୟମର କଣ୍ଠରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ମିଥ୍ୟା ଆରୋପରେ ଜେଲ ପଠାଉଛି ଏ ସରକାର। ଆଗରୁ କେବେ ଦେଖା ଯାଇନାହିଁ ଓଡ଼ିଶା ଇତିହାସରେ ଏ ଭଳି ଘଟଣା। ବିଜେଡି ଅଭ୍ୟାସଗତ ଭାବେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସାମ୍ବାଦିକ ବିରୋଧୀ ସାଜିଛି। ସରକାରୀ ପ୍ରାୟୋଜିତ ଆକ୍ରମଣରୁ ସରକାର କ୍ଷାନ୍ତ ରୁହନ୍ତୁ।ନଚେତ୍ ପସ୍ତେଇବେ।ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ଗିରଫ ଦାବି କରିବାକୁ ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି ।ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଲାଗୁ ହେଉ। କର୍ତ୍ତବ୍ୟରତ ସାମ୍ବାଦିକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ନେଲେ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବିଜେପି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.