Before Header

Breaking News

ବଡ଼ ଖବର ଏୟାରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୬୧୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଓରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୭୦୯ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମିଡ଼ିଆ ଡିଜିଟାଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୧୩୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଏହାସହ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ କେବୁଲ ନେଟୱାର୍କରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ବଡ଼ ଖବର ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ।
ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ।
ଏହା ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ସ୍ୟାଟେଲାଇଟ୍ ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଓଡ଼ିଶାରେ ଏକମାତ୍ର ନିରପେକ୍ଷ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଯଦି ଆପଣ ବଡ଼ ଖବର ଦେଖିପାରୁ ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଅପରେଟରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ଆଉ ବଡ଼ ଖବର ଦେବାକୁ ଦାବି କରନ୍ତୁ ।

ସୁନାବେଶରେ ଝଟକିଲେ ଶ୍ରୀଜିଉ

0 27

ପୁରୀ (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ବିଶ୍ୱ ଦେଖିଲା ବିଶ୍ୱନିଅନ୍ତାଙ୍କ ସୁନାବେଶ । ମହଣ ମହଣ ସୁନାରେ ସଜେଇ ହେଲେ ଶ୍ରୀଜିଉ । ମଙ୍ଗଳ ଆଳତୀ, ମଇଲମ, ତଡ଼ପ ଲାଗି, ଅବକାଶ, ବେଶ ଶେଷ, ଗୋପାଳ ବଲ୍ଳଭ, ସକାଳ ଧୂପ, ମହାସ୍ନାନ ଓ ସର୍ବାଙ୍ଗ ବେଶ ଶେଷ ଆଦି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନୀତି ପରେ ଶ୍ରୀଅଙ୍ଗରେ ସୁନାଳଙ୍କ।ର ପିନ୍ଧିଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂରତୀ। ସିଂହାରୀ, ପାଳିଆ,ଖୁଣ୍ଟିଆ,ଭଣ୍ଡାର ମେକାପ, ଚାଙ୍ଗଡ଼ା ମେକାପ ସେବକମାନେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ସୁନାରେ ସଜେକଲେ। ୧୩୮ ପ୍ରକାରର ରତ୍ନରେ ଖଞ୍ଜିତ ସୁନାରେ ସଜେଇ ହୋଇ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ଦାରୁ ଦେବତା।

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବର୍ଷ ଯାକର ସୁନାବେଶ ମଧ୍ୟରୁ ରଥ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ସୁନାବେଶ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଓ ବ୍ୟାପକ। ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବର୍ଷଟେ ଅନାଇ ବସିଥାନ୍ତି ଭକ୍ତ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ହାତ ବାଦ ଅଦୃଶ୍ୟ ଥିଲେବି କେବଳ ଏହି ସୁନାବେଶରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ହାତ ପାଦ ଦର୍ଶନ କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ମିଳେ। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା କଟକଣା ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ଦୁର୍ଲଭ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିନଥିଲା। ଭକ୍ତମାନେ ଘରେ ରହି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କର ଏହି ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସୁନା ସଉକ । ସେଇଥିପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ବେଶ ସୁନାବେଶ ବା ରାଜରାଜେଶ୍ଵର ବେଶ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଏ ମାନବୀୟ ଲିଳା ଭକ୍ତ ମଧ୍ୟରେ ଭାବାବେଗ ସୃଷ୍ଟିକରେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.