Before Header

ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ ୧୫୦ ବିଧାୟକ

0 53

ଲକ୍ଷ୍ନୌ(ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ପୁଣି ଥରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମାଷ୍ଟର ଷ୍ଟୋକ୍। ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପୁଣି ଥରେ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରିବାର ଫର୍ମୂଲା ଆପଣେଇବ। ଯଦି ଦଳର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଟିକେଟ୍ ବଣ୍ଟନ କରେ, ତେବେ ୨୦୨୨ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ରେ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଟିକେଟ କଟିବ। ୨୦୧୭ ରେ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିଥିବା ଏବଂ ହାରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ବି ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେବେ। ସାଢେଚାରି ବର୍ଷ ଧରି ସଂଗଠନ ତଥା ସରକାରଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପରେ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କଟାଯିବ। ଏଥି ସହିତ ସାଢେ ଚାରି ବର୍ଷରେ ସଂଗଠନ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କୁ ସମୟ ସମୟରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଅସିଥିବା ନେତାଙ୍କର ବି ଟିକେଟ କଟିବ। ତା ସହିତ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବା, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଗୁରୁତର ରୋଗରେ ପୀଡିତ ବିଧାୟକଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ କଟାଯିବ।

ଦଳର ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ, ଶ୍ରମିକ, ସଂଗଠନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵଙ୍କୁ ବିଧାୟକ ଟିକେଟରେ ସୁଯୋଗ ଦେଲେ ଦଳ ଲାଭରେ ରହିବ। ୨୦୧୭ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିପୁଳ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ହାରିବାର ଆଶଙ୍କାରୁ ଦଳ ରକ୍ଷା ପାଇବ। ତେବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ସର୍ଭେ କରାଯାଉଛି। ବିଭିନ୍ନ ଏଜେନ୍ସି ମାଧ୍ୟମରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ସର୍ଭେ କରାଯାଉଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ବି ଜିଲ୍ଲାୱାରୀ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କା ମତାମତ ନେବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରୁ ସର୍ଭେ କରୁଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.