Before Header

କେନ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ସହ ସମାନ ହେଲେ ବିରାଟ

0 23

ଅହମ୍ମଦାବାଦ (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦ ଜିତିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ନୂତନ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। କୋହଲି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ୭୭ ରନର ଅପରାଜିତ ନକ୍ ଖେଳି ମୋଟ ୧୫୬ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିଥିଲେ। ଏହା ବିରାଟଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଥିଲା ।

ଏହା ସହିତ ସେ ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଉଭୟ କୋହଲି ଏବଂ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍, ବର୍ତ୍ତମାନ ଫର୍ମାଟରେ ସେମାନଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ତଳେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ୧୧ ଟି ପଚାଶ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୭୩  କରି କୋହଲି ଟି-୨୦ରେ ୩୦୦୦ ରନ ପୂରଣ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ୮୮ ଟି ମ୍ୟାଚ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଫର୍ମାଟରେ ୩୦୭୮ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଏବଂ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଆଠ ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପାଇଁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

ବଟଲର୍ ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଯଥାକ୍ରମେ ୮୩ ଏବଂ ୪୦ ରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ କୋହଲିଙ୍କ ଅପରାଜିତ ନକ୍ ମାତ୍ର ୪୬ ବଲରୁ ୭୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୦ ଓଭରରେ ଭାରତକୁ ୧୫୬/୬ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ଇନିଂସର ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ଓହ୍ଲାଇ କୋହଲି ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ କମ୍ପାନୀରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ଯୋଡି ୩୦ ଟି ବଲରୁ ୬୯ ରନ୍ ଯୋଡି ମୋଟ ୧୫୦ ରନ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ୧୪.୩ ଓଭରରେ ୮୬/୫ ସ୍କୋର ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.