Before Header

Breaking News

ତାତିରୁ ମିଳିଛି ସାମନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୬ ରୁ ପୁଣି ବଢିବ ଖରା: ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ ପାରଦ: ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସର୍ତକ ସୂଚନା
ଆଜିଠୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ- ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ: ଆଉ ଏକ ସ୍ପ୍ରିନ୍ ଟ୍ରାକରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଘାଇଲା କରିବାକୁ ରଣନୀତି: ଭାରତୀୟ ସମୟ ସକାଳ ସାଢେ ୯ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ମ୍ୟାଚ
ବିଶ୍ୱରେ ୨୨୧ ଦେଶକୁ ଗ୍ରାସ କରିଛି ମହାମାରୀ କରୋନା: ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨୫ ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର ୪୪୭କୁ ବୃଦ୍ଧି: ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ କୋଟି ୫୭ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ୯୦: ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା ୯ କୋଟିରୁ ଅଧିକ
ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଆଜି ଝାରପଡା ଜେଲରୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ: ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ନେଇ କରାଯାଇପାରେ ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏସନ୍

ପ୍ରେମ ପାଇଁ ତୋଫା ଟିଏ

Prakash Maharatha

0 179

(ଭୂବନେଶ୍ୱର,ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): “ତୁମକୁ ମୋ ନିଦର ଅସୁମାରୀ ସ୍ୱପ୍ନ କରି ରଖିବି , ମୋ କବିତାର ବେସୁରା ସୁର କରି ଲେଖିବି, ତୁମେ ପ୍ରତାରଣା ଦେଲେ ବି ସେ ଜଖମକୁ ଛାତିତଳେ ସାଇତି ରଖିବି । ନିଜଠୁ ଅଧିକା ତୁମକୁ ଭଲ ପାଇବି, ଲଭ ୟୁ” ।

ପ୍ରେମିକାର ଏଇ କେଇପଦ କଥା ଆଜି ଆନମନା କରୁଥିବ ପ୍ରେମିକ ମନକୁ । ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ସପ୍ତାହର ଆଜି ହେଉଛି ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ପ୍ରେମ ନିବେଦନର ଦିନ । ପ୍ରେମକୁ ସାର୍ଥକ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେମିକ ପ୍ରେମିକା ଆଜି କେତେ କ’ଣ ଶପଥ ନେଇଥିବେ । ବାସ୍ତବରେ କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମର କିଛି ସଂଜ୍ଞା ନଥାଏ, ପ୍ରେମ କାହା ପାଇଁ କ’ଣ । ପ୍ରେମର ପାରିଭାଷାକୁ ବଖାଣିଲେ ବିତିଯିବ ବର୍ଷ ବର୍ଷ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମର ପାରିଭାଷାକୁ ଅଳ୍ପରେ ସାଇତି ସାରାଜୀବନ ସାଇତି ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ। ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଏହି ସଭ୍ୟତା ପାଳିବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହେ ବ୍ୟାପି ଚାଲେ ପ୍ରେମର ମହାପର୍ବ ।

ଆଜି ଫେବୃଆରୀ ୮ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ ଦିବସ । ପ୍ରେମର ପାରିଭାଷାକୁ ସୁନ୍ଦର ଧାଡିରେ ସଜେଇ ନିଜ ମନର ମଣିଷକୁ ଶୁଣନ୍ତି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ନିଜର ମନର ମଣିଷକୁ ଟ୍ୟାଗକରି ଲେଖିଛନ୍ତି ନିଜ ମନର କଥା । ସେଇ ଲେଖା ଭିତରୁ ଧାଡିଏ
” ମନର ଭାବନା ହୁଏ ଆନମନା
କହିବାକୁ ଯାଇ ତୋ’ କାନ ପାଶେ
ଭଲପାଏ ତତେ ମୋ ହୃଦୟ କେତେ
ଚାହେଁ ଝୁମିବାକୁ ପ୍ରିୟ ତୋ’ ସାଥେ”
ପ୍ରପୋଜ ଡେରେ ଏମିତି କେତେକଣ ଆଜି ନିଜ ମନର ମଣିଷକୁ କହି ସଂପର୍କକୁ ଆହୁରି ଗାଢ଼ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.