Before Header

Breaking News

ବଡ଼ ଖବର ଏୟାରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୬୧୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଓରଟେଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୭୦୯ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମିଡ଼ିଆ ଡିଜିଟାଲରେ ଚ୍ୟାନେଲ ନଂ ୧୩୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଏହାସହ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରମୁଖ କେବୁଲ ନେଟୱାର୍କରେ ଉପଲବ୍ଧ ।
ବଡ଼ ଖବର ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ।
ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ।
ଏହା ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ସ୍ୟାଟେଲାଇଟ୍ ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଓଡ଼ିଶାରେ ଏକମାତ୍ର ନିରପେକ୍ଷ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ।
ଯଦି ଆପଣ ବଡ଼ ଖବର ଦେଖିପାରୁ ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଅପରେଟରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ଆଉ ବଡ଼ ଖବର ଦେବାକୁ ଦାବି କରନ୍ତୁ ।

ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡରଙ୍କୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର

0 44

(ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): ଗୁଜୁରାଟର ଆଲିଶା ପଟେଲ ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ଦେଇଥିବା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇବାରେ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ହୋଇଛନ୍ତି । ଚାରି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଶାନ୍ତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସନ୍ଦୀପ ଶେଷରେ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି । ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଆଲିଶା ପଟେଲ ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି । ଆଲିଶା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲିଙ୍ଗ ଡିସଫୋରିଆ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ପରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ତିନି ବର୍ଷ ଲାଗିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଆଠ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା । ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ମହିଳା ଭାବରେ ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ପୁନର୍ଜନ୍ମ ସଦୃଶ । ଆଲିଶା ପଟେଲ ସ୍କୁଲରେ, କଲେଜରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭେଦଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ମଧ୍ୟରେ, ମୋ ପରିବାରର ସମର୍ଥନ ଏବଂ ମାନସିକ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ମୋତେ ଅନୁଭବ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା ଯେ ମୋର ଜେଣ୍ଡର ଡିସଫୋରିଆ ରୋଗ ଅଛି । ସୁରଟ ଜିଲ୍ଲା ସାମାଜିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଲାଲଜୀ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର କିମ୍ବା ଟ୍ରାନ୍ସ ମହିଳାଙ୍କ ପରିଚୟ ପାଇବା ଏକ ଲମ୍ବା ପ୍ରକ୍ରିୟା । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଅନଲାଇନ୍ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ମାଧ୍ୟମରେ ସହଜରେ କରାଯାଇଥାଏ । ଏହି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇବାରେ ଆଲିଶା ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ମହିଳା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.