Before Header

ସମୟ ମାଗିଲେ ଅନୁଭବ

0 150

କଟକ(ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ତଥା ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତା ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇନଗତ ଲଢେଇ ଜୋରଦାର ହୋଇଛି । ମାମଲା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅନୁଭବ କୋର୍ଟରେ ହାଜରେ ହେବା ପାଇଁ ସମୟ ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ନଭେମ୍ବର ୧୮ ରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ । ସ୍ୱାମୀ- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେଦିନ ହେବ ଆଲୋଚନା । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କେନ୍ଦ୍ର ଏଥିପାଇଁ ସମ୍ମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ନଭେମ୍ବର ୧୮ ପାଇଁ ଅପରାହ୍ନ ୩ ଟାରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କେନ୍ଦ୍ର ଉଭୟ ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କୁ ଅଧିବେଶନ ବିଷୟରେ ନିଜ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ମଧ୍ୟସ୍ଥତା ଏହି ଦିନ ବୈବାହିକ ବିବାଦର ସମାଧାନର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅନୁଭବଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଶ୍ୱିନୀ ଦୁବେ କହିଥିଲେ ଯେ ବର୍ଷାଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ସେମାନେ ନଭେମ୍ବର ୧୫ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରିବେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅକ୍ଟୋବର ୧୬ ରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ପାରସ୍ପରିକ ସମାଧାନର ସମ୍ଭାବନା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଜଷ୍ଟିସ ହ୍ରିକିକେଶ ରାୟଙ୍କର ଏକ ବେଞ୍ଚ ବର୍ଷାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରାନ୍ସଫର ଆବେଦନ ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଏଠାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କେନ୍ଦ୍ରରେ ହାଜର ହେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବର୍ଷା ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଅନୁଭବଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଛାଡପତ୍ର ଆବେଦନକୁ କଟକସ୍ଥିତ ପରିବାର କୋର୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଜୁଲାଇ ୭ ରେ ପଟିଆଲା ହାଉସ କୋର୍ଟରେ ଛାଡପତ୍ର ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ ଯେ ବିବାହ ଦିନଠାରୁ ବର୍ଷାଙ୍କ ‘ସ୍ୱାର୍ଥପର ଆଚରଣ’ ହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଏହି ଆବେଦନରେ ସାଂସଦ ଦାଖଲ କରିଥିବା ପିଟିସନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବର୍ଷା ବିବାହ ଦିନଠାରୁ ମାତ୍ର ୧୮ ମାସ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ବିବାହିତ ଜୀବନର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରୁରତା, ଅତ୍ୟାଚାର, ଦୁଃଖ, ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ଅନୁଭବ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୪ ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେ ଯୁକ୍ତି ବାଢ଼ିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।

ସେହିଭଳି ବର୍ଷା ମଧ୍ୟ ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ କଟକସ୍ଥିତ SDJM କୋର୍ଟରେ ପାରିବାରିକ ହିଂସା ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ ଯେ ଅନୁଭବ ତାଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ତଥା ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.