ଶ୍ରୀନଗର (ବଡ଼ ଖବର ବ୍ୟୁରୋ) ଜାମ୍ମୁ –କାଶ୍ମୀରରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଗୁଳି ଓ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।
ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚିଙ୍ଗାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲା। ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକର ସୂଚନା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚିଙ୍ଗାମ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ।

ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ସମୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ସଂଗେ ସଂଗେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଗାଁ ଛାଡିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଗ:ା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ । ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଗାଁର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।
ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା। ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି। ଅପରେସନ୍ ଶେଷ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଚାଲିଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏମ ୪ ରାଇଫଲ, ପିସ୍ତଲ ଓ ଗୁଳି ଜବତ କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *