Before Header

Breaking News

ଆଜିଠୁ ସଂସଦର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ: ଅର୍ଥ ବିଲ୍ ସମେତ ୨୫ଟି ବିଲ୍ ଆଗତ ହେବା ସମ୍ଭାବନା: ୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କମିପାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ: ସଂସଦଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରେ ଟିକା
ଆଜିଠୁ ସଂସଦର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ: ଅର୍ଥ ବିଲ୍ ସମେତ ୨୫ଟି ବିଲ୍ ଆଗତ ହେବା ସମ୍ଭାବନା: ୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କମିପାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ: ସଂସଦଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରେ ଟିକା
ଜେଇଇ ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ: ଆଜି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଜେଇଇ ମେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୩ରୁ ୨୬ ଯାଏଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ୬ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୭୭୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା କାୟା: ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨୬ ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୮୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି: ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ କୋଟି ୭୪ ଲକ୍ଷ ୩୩ ହଜାର ୫୩୪: ସୁସ୍ଥ ହେଲେଣି ୯ କୋଟି ୨୯ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାର ୪୪୨ ପାର୍
ନାରୀ ଶକ୍ତିର ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ଆଜି ପାଳିତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ ମହିଳା ଦିବସ: ଚଳିତବର୍ଷର ଥିମ୍ ଚୁଜ୍-ଟୁ-ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ସବୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଐତିହ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଦେଶ ବିଦେଶର ମହିଳା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଃଶୁଳ୍କ ପ୍ରବେଶ

ଟିକା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ : ହର୍ଷବର୍ଦ୍ଧନ

0 35

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ବଡ଼ ଖବର) : ଭାରତ ବାୟୋଟେକ କୋଭାକ୍ସିନର ଟିକାକରଣ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷଣ ତଥ୍ୟ ପରେ ଏହାର ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟକୁ ନେଇ ଯୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି । ଏହାର ଜବାବରେ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ରଖିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ । ଗୁରୁବାର ଦିନ କୋଭିଡ-୧୯ ଟିକା ପ୍ରଭାବକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରେ ସାଇଡ ଇଫେକ୍ଟ ସାଧାରଣ ଅଟେ । ଟିକା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଟିକା ଟିକାକରଣକୁ କୋଭିଡ-୧୯ର କଫିନରେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜନୈତିକ କାରଣରୁ ଟିକାକରଣ ବିଷୟରେ କିଛି ଲୋକ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି । ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ହେତୁ କିଛି ଲୋକ ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ ହେଉଛନ୍ତି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଟିକା ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନଙ୍କର କୌଣସି କ୍ଷତି ହେଉ ସରକାର ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ । ଆମର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରି ସମସ୍ତଙ୍କର ସମାନ ସୁରକ୍ଷା ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟର ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରଗୁଡ଼ିକୁ ନ୍ୟାୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଯାନ କରିବାକୁ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.